Cuma

rumuz: fiery dragon

Bilen bilir eskiden kızlarla sadece arkadaşlık bile yapmak kolay değildi. Bırak öyle şimdiki gibi ilk buluşmada yatak yaylarını kırmasını, kamerada soyunmasını filan beklemeyi, yanına yanaşamazdınız kolay kolay.. Lisenin sivilceli ergen delikanlıları, üniversitenin gitar çalan keçisakallı entellerine evrilirken tanışma, buluşma, kokuşma evreleri de kabuk değiştirdi. Eskiden ben lisedeyken filan not koyulurdu hoşlandığı kişinin defterinin arasına teneffüs vakitlerinde. O kız onu görecek de, sekiz on kez görmezlikten gelip tavrını atacak da, sonra eşşek gibi bildiği gerçeği suratına söyleyeceksin "ama ben seni arkadaş olarak görüyordum Rıfatt" diye seni yerin dibine sokacak da, da da da. Tüm bunların sonunda da eline geçen bir kuru sinemaya gitmek olursa sevin. Memeler bile gerçek değil o dönemde bir avuç pılı-pırtı düşün öyle kara günler. İyi kızlarla pastanede kötü kızlarla barda tanışırdın. Amacın neyse ona yönelik mekan seçimi vardı, fonksiyoneldi.
Neyse, şimdilerde insanlar nerelerde nasıl tanışıyor bilmiyorum ama msn de ekleyip face de ilerletip smsle sonlandırıyorlar ilişkiyi ona tanığım. Hele o Facebook yok mu lanet gelsin üst satırlarda adı geçen sivilceli ergenlerin hepsini bir tatlı vajinayla o tanıştırdı. Lisede "olm bu kız bakmaz bana" deyip haddini bilerekten uzaktan şurup akıtan gafiller aradan yıllar geçip de ad-soyad olarak bilgisayar ekranında görende kırk yıllık dostmuşcasına, cankuşmuşcasına asılma hakkı buldular. Bitleri kanlandı bir bir Pelinler, Tuğçeler onları arkadaşlığa kabul ettikçe. Oysa ki Pelin yine vermeyecek belki ama olsun, bir umut. Neyse kimsenin kimsede ahı, ilkokuldan bile olsa alacak-verecek hesabı kalmasın, ben istemem.
Tabii bu bahsettiğim dönemler önce 90'lar sonra 2000'ler. Film bildiğimiz film. Konuşmaya değmez. Asıl elime 80'lerden kalma video aracılığıyla yapılan çöpçatanlık ilanları geçti ki işte boş lafı geçersek bu yazının ana dalga konusu, ekmek kapısı da onlar. Anlaşılan 80'lerde internetteki çöpçatanlık sitelerinde profil hazırlamak yerine, bir şirketle anlaşıp video aracılığıyla ilan veriyormuşsunuz. Negzel. İşte ben de bunu diyorum arkadaşım. Bana öyle feysle meysle gelmeyin yokum. Adamlar 30 sene önce en güzel yöntemlerle tanışmışlar biz hala çürük tahtaya basıyoruz. Hayır ya. Ben de müstakbel kısmetlerimden böyle bir video istiyorum. O özgüveni, o mahçupluğu kah espritüeliği kah ciddiyeti ben oradan algılamak, saniye saniye özümsemek istiyorum. 80'ler geri dönsün! (Serpil Çakmaklı ve kelebek tokası sen orada kal lütfen!!)

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...